Sól karnalitowa do kąpieli od White flower's

Witajcie kochani! Jak pisałam już jakiś czas temu po pewnym moim poście odezwał się do mnie producent White Flower's  i tak dosta...

Witajcie kochani!

Jak pisałam już jakiś czas temu po pewnym moim poście odezwał się do mnie producent White Flower's 
i tak dostałam produkty tej firmy do testów. 

Wiele z Was z tego " bubla stulecia " który zmasakrował mi twarz także skorzystało z tego co zauważyłam :))

Dziś zrecenzuję sól do kąpieli. 


Cena :  ok. 13zł / 500g

Od producenta : 

 WYSOKO ZMINERALIZOWANA SÓL MAGNEZOWO-POTASOWA O CHARAKTERZE TERAPEUTYCZNYM 
(93 – 97% CARNALLITE KCL.MgCL2.6H2O, 3-7% NaCL)

Najsłynniejszym na całym świecie gatunkiem soli z Morza Martwego, znanym ze swojego dobroczynnego działania na skórę człowieka, jest prezentowana sól magnezowo-potasowa, zwana też solą karnalitową. Jest to sól o charakterze terapeutycznym stosowana do walki z problemami skórnymi (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, wypryski, trądziki itp). Dominującymi składnikami tej soli są: magnez, potas i wapń. Ponadto w soli karnalitowej obecne są także w mniejszych ilościach żelazo, chrom, mangan, cynk i inne. Niezwykle oryginalne połączenie tych pierwiastków w kryształkach soli karnalitowej i ich unikalne oddziaływanie na skórę człowieka powoduje, że jest to najbardziej pożądana sól występująca w Morzu Martwym.
Zgodnie z prowadzonymi na świecie badaniami i eksperymentami istnieje wiele dowodów na to, że wysoko zmineralizowana sól magnezowo-potasowa, może skutecznie wspomagać leczenie takich chorób skory jak łuszczyca, grzybice, różnego rodzaju zapalenia skóry (m.in. atopowe zapalenie skóry) a także skutecznie walczyć z trądzikiem i wypryskami skórnymi (polecana do walki z uporczywym trądzikiem młodzieńczym). Sól z Morza Martwego stosuje się również w stanach depresyjnych i schorzeniach nerwicowych (kąpiele solankowe).

Konsystencja : 


Typowa dla takiej soli - grube kryształki. Ta jednak przypomina sól uwodnioną. 

 Moja opinia : 

Bardzo polubiłam ten produkt. Sól rozpuszcza się do końca i nie pozostawia po sobie małych drobinek, które potem drapią do końca kąpieli ;) Wyraźnie zmiękcza skórę i trochę ją wygładza. Jest bez zapachu i nie barwi wody. Ogromny plus za to, że nie jest to sól sodowa a magnezowo -  potasowa . Dzięki temu odżywia a nie wysusza skórę. Jeśli chodzi o mnie to z pewnością jeszcze po nią sięgnę :))

A co Wy o niej sądzicie ? :)

Podobne posty

5 komentarze

  1. Nie znałam i nawet nie słyszałam o tej soli:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem w trakcie testów i wydaje się super :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja jej jeszcze nie miałam przyjemności poznać :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. To dla mnie motywacja i świadectwo tego, że jesteście.

Google+ Followers